خرید پنل اس ام اس چرا باید درخت بکاریم ؟ | زمین سبر

ورود

ثبت نام

ورود

ثبت نام

چرا باید درخت بکاریم ؟

چرا باید درخت بکاریم ؟

چرا باید درخت بکاریم ؟

1-درختان با تغییر اوضاع مبارزه می کنند
دی اکسید کربن اضافی در جو ما ایجاد می شود و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. درختان CO2 را جذب می کنند
کربن را از بین می برند و ذخیره می کنند در حالی که اکسیژن دوباره به هوا آزاد می شود.
در طی یک سال ، یک جریب درخت بالغ مقدار CO2 تولید شده به میزان 42000 کیلومتر رانندگی با اتومبیلتان را جذب می کند.

2-درختان هوا را تمیز می کنند
درختان گازهای آلاینده (اکسیدهای نیتروژن ، آمونیاک ، دی اکسید گوگرد و ازن) را جذب می کنند و با گیر انداختن آنها روی برگ و پوست خودشان ، ذرات معلق را از هوا فیلتر می کنند.

3-درختان اکسیژن تهیه می کنند در یک سال یک جریب درخت بالغ می توانداکسیژن کافی برای 18 نفر را تأمین کند

4-درختان خیابانها و شهر را خنک می کنند
در 50 سال گذشته با کاهش پوشش درختان و افزایش تعداد جاده ها و ساختمان های جذب کننده گرما ، متوسط دما افزایش یافته است.
درختان با سایه انداختن روی خانه ها و خیابان های ما ، با شکستن “جزایر گرما” شهری و آزاد کردن بخار آب از طریق برگ هایشان ، شهرها را خنک می کنند.

5-درختان انرژی را حفظ می کنند
سه درخت که به طور استراتژیک در اطراف یک خانه تک خانوادگی قرار گرفته اند ، می توانند نیازهای تهویه هوا در تابستان را تا 50 درصد کاهش دهند. با کاهش تقاضای انرژی برای خنک سازی خانه های خود ، دی اکسید کربن و سایر انتشارات آلودگی نیروگاه ها را کاهش می دهیم.

6-درختان در مصرف آب صرفه جویی می کنند
سایه یک درخت تبخیر آب از چمنزارهای تشنه را کند می کند. بیشتر درختان تازه کاشته شده فقط به پانزده گالن آب در هفته نیاز دارند. وقتی درختان منعقد می شوند رطوبت جو را افزایش می دهند.

7-درختان به جلوگیری از آلودگی آب کمک می کنند
درختان با شکستن بارندگی ، رواناب را کاهش می دهند ، بنابراین آب اجازه دارد تا از تنه پایین برود و به منابع زیر زمین برسد. این از حمل آلاینده ها به اقیانوس جلوگیری می کند. درختان مانند اسفنجی عمل می کنند که این آب را به طور طبیعی فیلتر می کند و از آن برای شارژ مجدد منابع آب زیرزمینی استفاده می کند

8-درختان به جلوگیری از فرسایش خاک کمک می کنند
در دامنه تپه ها یا دامنه های جویبار ، درختان رواناب را کند کرده و خاک را در جای خود نگه می دارند

9-سرطان پوست یکی از شایع ترین شکل سرطان است. درختان میزان اشعه ماورا بنفش B را حدود 50 درصد کاهش می دهند ، بنابراین از کودکان در محوطه مدرسه و زمین های بازی – جایی که کودکان ساعت ها در خارج از خانه می گذرانند) محافظت می کند.

10-درختان مواد غذایی تولید میکنند
یک درخت سیب می تواند حداکثر 15-20 بوشل میوه در سال ارائه دهد و می تواند در کوچکترین قسمت شهری کاشته شود. جدا از میوه برای انسان ، درختان غذای پرندگان و حیات وحش را تأمین می کنند.

11-درختان بهبود می دهند
مطالعات نشان داده است که بیمارانی که در پنجره های خود نمای درختان را دارند سریعتر و با عوارض کمتری بهبود می یابند. کودکان مبتلا به ADHD هنگام دسترسی به طبیعت علائم کمتری را نشان می دهند قرار گرفتن در معرض درختان و طبیعت با کاهش خستگی ذهنی به تمرکز کمک می کند.

12-درختان خشونت را کاهش می دهند
در محله ها و خانه هایی که بایر نیستند میزان خشونت در خانه و خارج از خانه نسبت به همتایان سبزترشان بیشتر است. درختان و محوطه سازی به کاهش سطح ترس کمک می کنند.

13-درختان فصول را مشخص می کنند
زمستان است ، بهار ، تابستان یا پاییز؟ به درختان نگاه کنید.

14-درختان فرصت های اقتصادی ایجاد می کنند
میوه های برداشت شده از باغ های محلی را می توان فروخت و بنابراین درآمد کسب کرد . آموزش حرفه ای برای جوانان علاقه مند به مشاغل سبز نیز راهی عالی برای توسعه فرصت های اقتصادی از درختان است.

15-درختان هم بازی کودکان و استراحتگاه مردم هستند
چه به عنوان خانه ای برای کودکان و چه به عنوان استراحتگاهی برای مردم مورد استفاده قرار می گیرند

16-درختان گروه های مختلف مردم را گرد هم می آورند
کاشت درخت فرصتی را برای مشارکت و توانمند سازی جامعه فراهم می کند که کیفیت زندگی در محله های ما را بهبود می بخشد. همه فرهنگ ها ، سن ها و جنسیت ها نقش مهمی در کاشت یک درخت یا مراقبت از درختان را دارند.

17-درختان وحدت بوجود می آورند. درختان به عنوان نشانه های شاخص می توانند به یک محله هویت جدیدی بخشیده و غرور مدنی را تشویق کنند.

18-درختان یک کانوپی و زیستگاه برای زندگی زناشویی ارائه می دهند
چنار و بلوط از جمله بسیاری از گونه های شهری است که خانه های عالی شهری را برای پرندگان ، زنبورها و سنجاب ها فراهم می کند.

19-درختان می‌پوشانند
درختان می توانند دیوارهای بتونی یا پارکینگ ها و مناظر ناخوشایند را بپوشانند. آنها صدا را از خیابان های اطراف و آزادراه ها جذب می‌کنند و یک سایبان سبز آرامش بخش ایجاد می کنند. درختان گرد و غبار و باد را جذب می کنند و تابش خیره کننده خورشید را کاهش می دهند.

20-درختان چوب تهیه می کنند
در مناطق حومه ای و روستایی ، می توان درختان را برای سوخت و چوب صنایع دستی به طور انتخابی برداشت کرد.

21-درختان ارزش های ملک را افزایش می دهند
زیبایی یک ملک خوب کاشته شده و خیابان و محله اطراف آن می تواند ارزش ملک را تا 15 درصد افزایش دهد.

22-درختان باعث افزایش تجارت میشوند
مطالعات نشان می دهد هرچه درختان و محوطه سازی یک منطقه تجاری بیشتر باشد ، تجارت بیشتری نیز در آن جریان خواهد داشت. یک خیابان پر درخت باعث ترافیک آهسته نیز می شود – به اندازه ای که به رانندگان اجازه می دهد به جای سر و صدا به فروشگاهها نگاه کنند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.